Domácí

Regionální muzea dostanou od ministerstva 1,6 miliardy!

Regionální muzea dostanou od ministerstva 1,6 miliardy!
Zdroj: Profimedia

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo dotace 1,6 miliardy korun pro rekonstrukce regionálních muzeí. Dotace budou čerpány z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a budou se týkat 39 projektů.

Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří 39 projektů za 1,646 miliardy korun. Peníze poputují na rekonstrukci regionálních muzeí. Dotace se budou týkat například Muzea automobilů TATRA, Muzea Těšínska, Slezského zemského muzea a dalších 36 regionálních muzeí.

Výzvy se mohly zúčastnit muzea s více než 30 tisíci návštěvníky za rok, s nejvíce projekty přispěl Jihomoravský kraj, na druhém místě byl Moravskoslezský kraj a na třetím místě Středočeský kraj.

Související obsah

"Muzea v regionech naší republiky přilákají ročně tisíce turistů. Ministerstvo pro místní rozvoj, v jehož gesci je cestovní ruch, má proto zájem, aby naše muzea a jejich exponáty byly pokud možno v co nejlepším stavu a měly tak možnost oslovit další potenciální návštěvníky," uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Šlechtová na webu Ministerstva pro místní rozvoj.

Druhá výzva Muzea II. ministerstva pro místní rozvoj je plánovaná na srpen 2017, žádosti pak budou přijímány od září 2017 do ledna 2018 a rozdělení faktorů z Evropského fondu pro regionální rozvoj bude 1,058 miliardy korun.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz