Temelín

Studentky se svlékaly kvůli stáži. Temelín soutěž s ostudou zrušil

Studentky se svlékaly kvůli stáži. Temelín soutěž s ostudou zrušil
Zdroj: facebook

Jaderná elektrárna Temelín na svých stránkách vyhlásila v pondělí soutěž Miss maturantka, kde měla vítězka získat dvoutýdenní stáž v elektrárně. Po dvou dnech ji s ostudou zrušila.

Soutěž spočívala v tom, že se dospívající slečny nechaly vyfotit v bikinách a přilbách u chladící věže a ta, která získala nejvíce „lajků“, vyhraje stáž a získá titul Miss energie.

Státní podnik, který soutěž vyhlásil, se na svých facebookových stránkách místo příznivých komentářů ale dočkal kritiky a nesouhlasných příspěvků o tom, že takto vyhodnocovat stážistky je neetické. A přes to, že v úterý společnost soutěž hájila, ve středu večer ji nakonec ukončila.

„Vítězi soutěže se stávají všichni zájemci o technické obory.“ Vyhlásilo Infocentrum Temelína na svém facebookovém profilu. Všem se tak chtěli omluvit za zavedení soutěže Miss maturantka, kdy vítězka s nejvíce „lajky“ získá stáž v Temelíně. „Nechtěli jsme se nikoho dotknout. Smyslem zapojení do soutěže byla podpora technického vzdělávání. Pokud však původní vize vyvolala pochybnosti či znepokojení, velmi nás to mrzí a omlouváme se.“

Související obsah

Vítězi soutěže se tak staly všechny finalistky Miss maturantka a od společnosti dostanou možnost stáže v oboru, který budou po maturitní zkoušce dále studovat. Společnost ČEZ tedy slibuje i další spolupráci se stážisty během jejich dalšího studia.

md, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz