Bydlení

Sklenice z IKEA mi explodovala na lince, tvrdí žena z Kladna

Sklenice z IKEA mi explodovala na lince, tvrdí žena z Kladna
Zdroj: facebook

Velký šok čekal ve čtvrtek na ženu z Kladna. Asi hodinu poté, co umyla nádobí, se ozvala z kuchyně obrovská rána. Na lince explodovala sklenice POKAL z obchodního řetězce IKEA. Michaela tvrdí, že sklenice se rozletěla na tisíce kusů naprosto bezdůvodně.

"Dnes mi explodovala Vaše sklenice POKAL, která stála umytá na lince asi hodinu. Najednou rána jako hrom a střepy po celé kuchyni a obýváku. Myji ručně, nepoužívám na horké nápoje. Mám malé dítě a dávám si do ní vodu na noc k posteli. Už nebudu, jdou z domu!" napsala Michaela z Kladna na facebookový profil švédského řetězce.

Řetězec jí na to odpověděl, že ho její zkušenost se sklenicemi mrzí a má možnost s účtenkou zboží reklamovat v jakémkoliv obchodním domě IKEA nebo on-line. S tím se ale Michaela rozhodně nespokojila.

"Vaše reakce mi přijde tedy trochu mimo mísu. Mně nejde o částku několika korun. Na netu se dá najít mnoho případů, že tato sklenice lidem explodovala. Prodáváte nebezpečné zboží. Sklenice se rozlítla na tisíce kusů a plastová krabička, která byla vedle ní položená, je poškrábaná a drobné kousky skla do ní byly zasekané. Sklenička byla na lince, ve výši dětské hlavy. Co kdyby bouchla, když šlo to dítě kolem? Co kdyby bouchla někomu v ruce?" ptá se žena.

Obchodní řetězec ale tvrdí, že její sklenice jsou bezpečné. "Bezpečnost našich výrobků je pro IKEA vždy tou nejvyšší prioritou. Všechny naše produkty jsou detailně testovány a vyráběny v souladu se všemi platnými standardy, nařízeními a zákony," řekla TN.cz mluvčí obchodního řetězce IKEA Zdeňka Pecková. Ve stejném duchu odpověděla IKEA i nespokojené zákaznici.

"Vždy, když obdržíme hlášení o jakémkoliv incidentu v spojitosti s naším výrobkem, ihned reagujeme a postupujeme dle našich detailních bezpečnostních pravidel a postupů. Například zahájíme interní šetření, kontaktujeme dodavatele, nebo provádíme další testy. Jsme v úzkém kontaktu s našimi kolegy ve Švédsku, kteří mají bezpečnost našich výrobků na starost," řekla mluvčí obchodního řetězce Pecková.

Související obsah

Na zahraničních webech se objevilo několik případů, kdy majitelům explodovala sklenice POKAL z obchodů IKEA. Často uvádějí, že sklenice se roztříštila sama na kuchyňské lince nebo v kredenci. Podle obchodu už ale sklenice musela být poškozena.

"Pokud je povrch poškozený nebo poškrábaný, ve výjimečných případech se může stát, že sklo náhle praskne," řekla TN.cz Pecková. Na rozdíl od normálního skla by ale střepy z tvrzeného skla neměly být ostré a nemělo by tak hrozit poranění. "Prasknutí skla může způsobit hluk," doplnila mluvčí IKEA.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bydlení

Důležité Události

Píše se na Deník.cz