Pes

Nejošklivější pes světa je mastif Martha. Hledáme toho českého!

Nejošklivějším psem roku 2017 se stala Martha. Tříletá fena neapolského mastifa se svými 125 kilogramy převálcovala dlouholetého šampiona této disciplíny – čínského naháče Rascala.

Diváci ve městě Petaluma v Kalifornii, kde se světová soutěž konala, si Marthu hned zamilovali. Na pódiu se objevila s roztřesenou tváří. Plandavá morda se jí rozplácla po jevišti, když si lehla na pódium na místo toho, aby vznešené pózovala.

Soudci jí ihned udělili mistrovský titul, ani nečekali, až Martha předvede své monstrózní chrápání. „Víte, že jste právě vyhráli soutěž o Nejošlivějšího psa světa?“ zeptala se jedna z porotkyň soutěže. Majitelka feny odpověděla za Marthu: „Předstírala bych nadšení, ale jsem děsně unavená,“ smála se.

Co váš pejsek? Nepatří zrovna mezi šampiony krásy? Třeba by uspěl v podobné soutěži v Česku. Pošlete fotku vašeho „ošklivého“ psa na email [email protected] nebo do komentářů k facebookovému příspěvku. Vybereme z nich Nejošklivějšího psa Česka!

Víme, že každý pejsek je pro jeho páníčka ten nejhezčí. Přesto řada čtenářů na naši výzvu zareagovala a poslala své "šampiony" do soutěže ošklivosti. Posuďte sami v galerii, nejsou nádherní?

Související obsah

Martha vyhrála hlavní cenu 1500 dolarů, blýskavou trofej a výlet do New Yorku na profesionální focení pro média. O žádnou z cen ale neprojevila sebemenší zájem a dál podřimovala.

Druhé místo v soutěži obsadila Moe, šestnáctiletý bruselský grifonek, která byla nejstarším účastníkem soutěže. Už je sice hluchá a slepá, ale její čich je vynikající a prokázala to při vyhledávání dobrot včetně koláčků a smažených čipsů, které upadly návštěvníkům na zem. Třetí místo pak obsadil kříženec naháče Rascal z Velké Británie.

Soutěžící byli posuzování podle prvního dojmu, neobvyklých atributů, osobnosti a reakcí diváků. Majitelé je sice přihlašují do soutěže o nejošklivějšího psa, ale pro ně jsou vždy těmi nejkrásnějšími. „Je to můj sexy chlapec,“ řekla Vicky Adlerová z Davisu v Kalifornii o svém osmiletém čínském Crestedovi.
 

ych, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz