Devět zraněných a jedna oběť. Taková je bilance nedělní nehody, při které se srazila u Čankovic na Chrudimsku dvě auta. Zavinil ji zřejmě řidič volkswagenu, který nejspíš usnul za volantem a přejel do protisměru. V nemocnici zemřela 78letá žena.
Volkswagen se třemi lidmi "na palubě" směřoval v neděli z Heřmanova Městce do Čankovic. Kolem šesté hodiny večer ale zřejmě řidič usnul za volantem a přejel do protisměru, kde se srazil s jiným autem.
V druhém osobáku jelo sedm lidí. Všech deset cestujících z obou aut se zranilo, šest z nich těžce. 78letou ženu, která jela s pravděpodobným viníkem nehody, odvezli záchranáři do nemocnice v kritickém stavu, lékaři už jí ale nedokázali zachránit.
Třináctiletého chlapce transportoval do nemocnice v Hradci Králové vrtulník, dalších osm zraněných rozvezly sanitky do nemonic v Chrudimi, Pardubicích, Litomyšli a Hradci Králové.
Podle policie mohl být příčinou nehody právě mikrospánek řidiče volkswagenu. Ani jeden z řidičů před jízdou podle dechové zkoušky nepil.
Reportáž TV Nova:
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz