Bouře

POZOR! Město zakázalo vstup do lesů! Hrozí tam smrtelné úrazy!

Po pátečních prudkých bouřkách, které doprovázel extrémně silný vítr, je v okolí Žďáru nad Sázavou zakázán v některých lokalitách vstup do lesů. Hrozí tam totiž nebezpečí pádu nalomených stromů.

Vstup do lesů je zakázán v celé lokalitě okolo nádrže Staviště. Přístupové cesty i okraje lesů městská policie obehnala páskami a radnice nechala okolo celé lokality nainstalovat výstražné cedule.

V lesích okolo Žďáru nad Sázavou jsou stovky stromů po páteční bouřce vyvrácené, zlomené, nebo nalomené. Přitom jde o lokalitu, kam se místní lidé chodí koupat a relaxovat. Teď tam ale nemohou.

Kdy bude zákaz odvolán, zatím není jasné. Nejdříve musí všechny nalomené, a tudíž nebezpečné stromy lesní dělníci pokácet a odvézt. To bude trvat nejméně týdny.

Páteční bouře přitom neničila jen v lesích okolo Žďáru nad Sázavou, ale i přímo ve městě, kde větrem vyvrácené stromy na několika místech poškodily střechy domů a ploty.

Podobně ničivých bouřek se lidé v příštích dnech podle předpovědí meteorologů bát nemusí. Do středy nás čekají tropické dny s teplotami až okolo 35 °C, kdy se místy mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Podrobnou předpověď čtěte zde.

David Pik/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz