Herec

Zemřel herec Nyqvist, známý z trilogie Milénium. Podlehl rakovině

Zemřel herec Nyqvist, známý z trilogie Milénium. Podlehl rakovině
Zdroj: Profimedia

Ve věku 56 let zemřel jeden z nejznámějších švédských herců Michael Nyqvist. Proslavil se hlavně rolí reportéra Blomkvista v trilogii Milénium. O jeho smrti informovala rodina, podle níž herec podlehl rakovině plic.

Michael Nyqvist se narodil v roce 1960 ve Stockholmu. Jako dítě ho náhradní rodiče adoptovali ze sirotčince, jeho biologický otec byl Ital. Svou první roli dostal na výměnném pobytu v USA, poté studoval drama na akademii v Malmö.

Světoví filmaři si Nyqvista poprvé všimli v dojemném filmu Jako v nebi, kde zahrál slavného dirigenta, který se po infarktu vrací do rodné vesnice. Snímek byl nominován na Oscara. Poté se herec začal objevovat i v hollywoodských filmech.

Nyqvist se nejvíce proslavil rolí investigativního reportéra Michaela Blomkvista, kterého ztvárnil ve filmové trilogii Milénium, natočené na motivy románů Stiega Larssona. Sérii tvořily filmy Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda.

 

Související obsah

Hollywoodští tvůrci obsazovali Nyqvista především do záporných rolí. Padoucha si zahrál ve čtvrtém díle série Mission: Impossible, nazvaném Ghost Protocol, objevil se také ve snímcích John Wick nebo Kolonie. Posledním filmem, který natočil, byl příběh o ruské ponorce Kursk, jež se v roce 2000 potopila s celou posádkou. Ten by měl mít premiéru příští rok.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz