Bezdomovec

Školáci surově ubili bezdomovce, tělo zapálili. Dostali jen 9 a 8 let

Školáci surově ubili bezdomovce, tělo zapálili. Dostali jen 9 a 8 let
Zdroj: TV Nova

Za brutální vraždu bezdomovce poslal soud dva mladistvé do vězení. Za mřížemi stráví devět a osm let. Mladíci zároveň zaútočili na další dva lidi bez domova, stalo se tak loni v Ústí nad Labem.

Dva teprve šestnáctiletí kluci umlátili bezdomovce tak surovým způsobem, že bylo pro policisty náročné muže vůbec identifikovat. Stalo se to loni v září v Ústí nad Labem. Teď krajský soud rozhodl o jejich trestu.

Mladíci si odpykají devět a osm let ve vězení, po celou dobu trestu budou na samotce. Oba musí navíc podstoupit terapii. Dospělému pachateli by za stejně brutální skutek hrozil dvojnásobně dlouhý pobyt za mřížemi, výjimečně i doživotí.

Šestnáctiletý Daniel a stejně starý Slavomír se podle obžaloby v osudný den nudili. A proto si vymysleli, že zbijí bezdomovce, který přespával v opuštěné zahradní chatce na ústeckém Střekově. Přepadnout ho měli v noci.

Související obsah

S takovou brutalitou se státní zástupce ještě nesetkal. "Je to první věc, kterou takovýmto způsobem žaluju," přiznal dříve Jan Veselý. Chlapci po surové vraždě odešli domů, jako by se nic nestalo.

Zároveň školáci čelili i obvinění z ublížení na zdraví. Podle Veselého totiž fyzicky napadali bezdomovce opakovaně, policie má důkazy nejméně dvou dalších útoků.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz