Pastva

Kráva zaslepená žrádlem spadla do bazénu, záchrana OBRAZEM!

Kráva zaslepená žrádlem spadla do bazénu, záchrana OBRAZEM!
Zdroj: pozary.cz

Utekla majiteli a tak dlouho si všímala jen trávy a mladého býčka, až přehlédla krycí fólii na zahradním bazénu. Koupající se krávu našli ve čtvrtek hasiči v Orlové-Porubě, z kuriózního problému ji dostávali asi hodinu a půl.

"Začalo to ve čtvrtek 29.6.2017 ráno zcela nevinně u rodinného domku v Orlové-Porubě hezkou letní procházkou a společnou pastvou býčka a mladé kravičky, kteří svému majiteli unikli na zahrádku s velkým bazénem, zapuštěným do země," začíná vyprávění mluvčí hasičů Petr Kůdela, kterého kuriózní případ opravdu pobavil.

Spokojená kráva prý tak usilovně trhala a přežvykovala kvalitní trávu, že si ani nevšimla krycí fólie na zahradním bazénu. "Probořila se až do vody, která jí pak sahala k širokým bokům," pokračuje Kůdela.

Pádem si zranila obě přední nohy, osvěžující vlažná voda a přítomnost býčka ji ale evidentně uklidňovala. "Tak ji objevili i hasiči z orlovské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), jejich kolegové z jednotky dobrovolných hasičů Orlová-Poruba, a po dojezdu i specialisté na odchyt velké i malé zvěře ze stanice HZS MSK Ostrava-Přívoz, kteří přivezli speciální vyprošťovací síť, vhodnou pro koně a dobytek," dodává Kůdela s tím, že orlovští hasiči nakonec vymysleli jednodušší řešení.

Související obsah

Hned po příjezdu začali odčerpávat vodu z bazénu a na pozemku našli prkna, ze kterých udělali dřevěnou lávku. "Po vyčerpání vody v bazénku položili krávě provizorní mostek před nohy, majitel ji začal lákat nahoru kbelíkem s chutným krmivem a několik hasičů motivovalo nebohé zvíře k vylezení ven intenzivním tlačením svými silnými pažemi, hlavně do zadních partií," končí pomalu vyprávění mluvčí.

Kráva nakonec s naprostým klidem odkráčela za svým býčkem. Hasičům odčerpávání vody i se záchranou zvířete trvalo asi hodinu a půl.

lud, TN.cz

K tématu Pastva

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz