Osel

Po krávě se u silnice pásl osel! Vyháněli ho dva strážníci

Po krávě se u silnice pásl osel! Vyháněli ho dva strážníci
Zdroj: Městská policie Praha

Pražští strážníci museli ze silnice v Jinonicích vyhánět tvrdohlavého osla, který se tam pásl a omezoval dopravu. Před dvěma měsíci si přitom na stejném místě pochutnávala na trávě kráva, patřící stejnému majiteli.

Procházejícího a pasoucího se osla si všimla hlídka městské policie v ulici K Opatřilce v Praze 13 ve středu večer. Zvíře se nerušeně pohybovalo po silnici a spásalo dlouhý porost nedaleko vjezdu do domu.

Přestože nejde o frekventovanou silnici, strážníci museli osla z vozovky vyhnat. "Než se podařilo tvrdohlavého lichokopytníka přesvědčit, aby popošel, jeden ze strážníků usměrňoval z bezpečnostních důvodů dopravu," uvedla městská policie.

Od sousedů pak strážníci zjistili, že osel patří stejnému majiteli jako kráva, která byla na totožném místě přivázána ke svodidlům před dvěma měsíci. Místní potvrdili, že vlastníkovi zvířata utíkají pravidelně a není to nic neobvyklého.

Související obsah

"Strážníci pojali podezření na porušování zákona na ochranu zvířat. Zdali nezanedbává majitel svou povinnost učinit opatření proti úniku zvířat, bude prověřovat správní orgán, kterému byla věc oznámena," doplnili strážníci.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události