Ulice

Děti dnes dostaly vysvědčení. Obdržel ho i dětský herec z Ulice

Dnešek je zásadním dnem pro všechny školáky - ve většině základních a středních škol se totiž rozdávalo vysvědčení a to znamená, že začaly prázdniny. Minulý školní rok přinesl ale i řadu novinek, s kterými se základní, ale i střední školy musely vypořádat.

Vysvědčení se předávalo i na základní škole v Bítovské ulici, kam chodí představitel Filipa Maléře z oblíbeného seriálu Ulice. Marek Salvet samé jedničky sice neměl, ale slíbil, že se v příštím školním roce polepší.

Prázdniny mohly letos pro některé studenty začít už předčasně a to třeba kvůli rekonstrukcím budov. Řada škol v nich bude pokračovat celé prázdniny a proto může Ministerstvo školství povolit odklad začátku školního roku.

Poslední školní den bývají děti natěšené na začínající prázdniny a na silnicích jsou často neopatrné. Policie proto na mnoha místech a především na přechodech posílila hlídky. Například pražští strážníci také kontrolují zda si děti nekupují alkohol. Sledují parky, hřiště a další místa, kde se mladí často schází.

Související obsah

Uplynulý školní rok přinesl ale i řadu změn. V lednu se na základních školách a víceletých gymnáziích začaly prodávat je zdravé potraviny.

Na jaře se poprvé uskutečnily jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory středních škol. A zatímco v předešlých letech se zápisy budoucích školáčků do prvních tříd konaly vždy v lednu, letos se poprvé až v dubnu. školáci se do lavic vrátí 4. září.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz