Obvinění

Ředitel ji vinil z obtěžování dětí, učitelka hrdě rozdala vysvědčení!

Ještě loni učila v Tršicích, kvůli skandálu ve škole v přírodě ji ale ředitel školy vyhodil. Prý se až horlivě starala o hygienu chlapců, s tím ale soud nesouhlasil. Učitelka nyní pracuje v sousedních Doloplazech, přesto dnes rozdávala vysvědčení i dětem z Tršic. Většina žáků za ní totiž odešla.

Celý školní rok vozili rodiče žáky druhých tříd do malé Základní školy v Doloplazech. A to jen kvůli učitelce Vandě Fabiánové. Do školy se svými dětmi jeli i dnes - pro vysvědčení.

Vanda Fabiánová musela opustit své původní zaměstnání kvůli tomu, že ji ředitel vinil ze sexuálního obtěžování žáků na škole v přírodě. Učitelka se bránila, že pouze dohlížela na hygienu chlapců a za pravdu jí dal i soud.

Ten před několika měsíci rozhodl, že výpověď Vanda Fabiánová dostat vůbec neměla. Přesto se do Tršic vracet nebude - ředitel Vachutka si stojí za svým a chce se dál soudit. "Mně bylo řečeno, jaké jsou lhůty pro odvolání, jak probíhá tento proces, takže zatím neplánujeme, že by se měla takto vrátit," prohlašoval koncem května Jaromír Vachutka.

Související obsah

A protože nepomohly ani protesty rodičů, budou děti z Tršic do této školy dojíždět i příští rok. Hlavně kvůli "přespolním" dětem teď malá vesnická škola nemá nouzi o žáky. I proto se tu přes prázdniny dveře nezavřou a děti vystřídají řemeslníci.

"Navyšujeme kapacitu školy, tak děláme přípravy na záchodech, kde rozšiřujeme umývadla, také musíme teď dělat podlahy," řekla ředitelka školy Jana Štefanová. Řemeslníci se do oprav pustili ještě dopoledne - kdy si více než stovka žáků začala užívat prázdniny.

Petr Zapletal/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz