Parkování

Parkování v Olomouci trojnásobně zdražilo! Řidiči mají jezdit MHD

Obyvatelé Olomouce i návštěvníci hanácké metropole si musejí od dnešního rána zvykat na velké změny v parkování. Tou hlavní novinkou je, že se ruší parkovací zóny a bude jen jedna. Parkování v okolí centra města tak podraží.

Radní chtějí tímto krokem omezit vjezd osobních aut do centra města. Ideální stav by prý byl, kdyby lidé víc využívali spojů městskou hromadnou dopravu. Řidiče má k tomuto kroku donutit zdražení. Doposud se např. v nejlevnější zóně platilo za parkování deset korun za hodinu, teď to bude rovných třicet.

Argumentem pro tak razantní zdražení bylo i to, že v Olomouci se dosud platilo za parkování podstatně méně, než v jiných městech. Během víkendu proto pracovníci technických služeb vyměnili přes 160 dodatkových tabulí u dopravních značek. Ty řidiče na změny a nové ceny upozorňují.

Související obsah

Kromě zdražení budou mít lidé ale i možnost parkovat na vyhrazených místech neomezenou dobu - dosud to byly maximálně dvě hodiny. Další novinkou je potom platba mobilním telefonem přes SMS zprávu. Řidiči ale musejí počítat s tím, že třeba pětihodinové stání je vyjde na 150 korun - a to už nejsou zrovna drobné.

Je možné, že se tímto krokem radních naplní zatím poloprázdné parkovací domy. V některých stojí celodenní parkování třeba jen 90 korun.

Petr Zapletal/epa, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz