Bydlení

Dřevěný domek postavili na úpatí sopky! Můžete v něm bydlet i vy

Dřevěný domek postavili na úpatí sopky! Můžete v něm bydlet i vy
Zdroj: Airbnb

Na úpatí největší činné sopky na světě leží malý dřevěný domek. Pronajmout si ho můžete i vy, jedna noc stojí v přepočtu tři a půl tisíce korun. Uvnitř najdete plně vybavenou ložnici, obývák, kuchyň i koupelnu včetně teplé vody a elektřiny.

Domek, který leží na největším z Havajských ostrovů, dostal příznačný název Phoenix House. Architekti ze studia ArtisTree tím chtěli vyjádřit, že podobně jako fénix povstal dům na lávovém poli z ohně a popela. Píše o tom portál Daily Mail.

Unikátní jednopokojový domek stojí asi šest kilometrů od vrcholu sopky Mauna Loa. Jde o největší činnou sopku na světě, na níž vědci naposledy zaznamenali erupce v roce 1984. V 50. letech zničil sopečný výbuch nedaleké vesnice.

Patrová stavba má rozlohu pouhých 40 metrů čtverečních, i přesto se do ní vejde ložnice, obývací pokoj s výhledem na moře a kuchyně s koupelnou. Interiér je plně vybaven, v domku se dokonce můžete osprchovat teplou vodou nebo si uvařit horký čaj.

 

Domek pronajímá jeho majitelka Jade přes stránku Airbnb, jedna noc stojí 120 liber, tedy asi 3 500 korun. "Výhled je naprosto neskutečný. Z okna vidíte oblaka kouře, která stoupají z lávy v místě, kde se dotýká moře. Dýmající sopka, uklidňující oceán a celé míle černých lávových polí," stojí v inzerátu.

Související obsah

Studio ArtisTree údajně dům navrhlo tak, aby byl v souladu s přírodou. Odpovídá tomu i použité dřevěné obložení a velká okna, kterými dovnitř proudí přírodní světlo. Stavba využívá solární energii a recyklované materiály, navíc sbírá a znovuvyužívá dešťovou vodu.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz