Svatba

Oddejte nás nebo se zabijeme. Hrozili ženich (16) a nevěsta (71)

Oddejte nás nebo se zabijeme. Hrozili ženich (16) a nevěsta (71)
Zdroj: Profimedia

Teprve šestnáctiletý indonéský chlapec Selamat Riayadi si vzal ženu, která by klidně mohla být jeho babičkou. Jeho nevěstě totiž bylo 71 let. Pár byl ale údajně tak zamilovaný, že příbuzným oba manželé vyhrožovali, že jestli se svatbou nebudou souhlasit, spáchají sebevraždu.

Šestnáctiletý mladík Selamat Riayadi si o 55 let starší ženu vzal ve vesnici Karangendah na západě indonéské provincie Jižní Sumatra. Média uvedla jen křestní jméno nevěsty - Rohaya, pro ženu to však má být již třetí sňatek, byla totiž dvojnásobnou vdovou.

"Pokud nebudete souhlasit se svatbou, tak spácháme sebevraždu, protože se tak moc milujeme, že bez sebe nedokážeme žít," vyhrožovali podle listu Daily Mail oba svatebčané svým příbuzným.

Ač by se na první pohled mohlo zdát, že za svatbou byl tlak chlapcovy rodiny syna oženit s bohatou vdovou, podle Daily Mailu tomu tak není, neboť oba manželé pocházejí z chudých poměrů. Rodina ženicha musela rodině nevěsty zaplatit věno, v přepočtu 350 korun.

Související obsah

Podle indonéských zákonů musí být chlapci alespoň 19 let, pokud se chce oženit, ale zákony povolují výjimku, je-li v souladu s normami náboženství, které dotyčný vyznává. Podle listu šlo o muslimský pár a islám nemá žádnou hranici pro uzavření sňatku.

Svatebčané musí jen potvrdit, že jsou oba partneři "dospělí". Takové sňatky uznává komunita, do které svatebčané patří, nikoliv však indonéský stát.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz