Kultura

OBRAZEM: Prvnímu dni Rock for People kralovali Die Antwoord

OBRAZEM: Prvnímu dni Rock for People kralovali Die Antwoord
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Začátek července mají hudební fanoušci již tradičně spojený s festivalem Rock for People. A nejinak tomu je i letos, kdy se do Festivalparku v Hradci Králové opět sjelo několik tisícovek příznivců nejen rockové hudby.

 Ačkoliv první festivalový den bylo úterý, pro nedočkavce byl připraven program již o den dříve. První návštěvníci tak překročili hranice areálu již v pondělí a užili si tzv. Večírek pro nedočkavé. Na něm vystoupili některé české kapely a byl již připraven i doprovodný program.

Prvním oficiálním dnem začal ale opravdový festival nabitý zahraničními jmény. Návštěvníci začali houfně přijíždět už brzy po poledni a do večera se areál příjemně zaplnil. Počasí tentokrát přálo - polojasno a příjemných 25 stupňů je pro hudební festival ideální.

První den se na Rock for People představili mimo jiné kapely jako The Amazons, Shoshin, Moose Blood, Cage the Elephant, You Me At Six nebo Die Antwoord. Samozřejmě nemohly chybět i česká jména, tuzemskou hudební scénu v úterý reprezentovala například zpěvačka Klara, Lake Malawi nebo Thom Artway.

Zajímavý moment proběhl během vystoupení britských You Me At Six, kdy si zpěvák kapely vypůjčil fotoaparát od jedné z fotografek pod pódiem a nejdříve pořídil přímo z pódia záběry hrajícího kytaristy a pak i diváků pod pódiem. Následně fotoaparát překvapené fotografce opět vrátil a pokračoval ve své show. Neméně povedená byla i vystoupení v Britániii velmi populárních The Amazons nebo amerických Cage the Elephant, kteří na pódiu předvedli perfektní energickou smršť.

Související obsah

Vrcholem večera bylo bezesporu vystoupení jihoafrických Die Antwoord, ti také jako první letos dokázali úplně zaplnit plochu před pódiem. Festival pokračuje dalšími dvěma dny během kterých se představí kapely jako například Evanescence, Paramore, Foster The People, Mastodon, Three Days Grace, Slaves nebo Dub FX.

TN.cz/Jakub Deml

K tématu Kultura

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz