Pardubický kraj

Muž venčil na vodítku ještěra. Utekl a hasiči ho nemohli chytit

Muž venčil na vodítku ještěra. Utekl a hasiči ho nemohli chytit
Zdroj: Profimedia

U netradičního případu zasahovali od včerejšího večera pardubičtí hasiči. Chovateli z Ústí nad Orlicí utekla z vodítka leguán. Zvíře se okamžitě schovalo do koruny vysokého stromu a hasiči měli velký problém dostat ho dolů.

Útěk leguána nahlásil jeho majitel kolem deváté hodiny večer. Podle muže bylo zvíře ochočené a nechalo se venčit jako pes. I proto ho v neděli poprvé zcela pustil z terária a šel s ním na procházku.

Nepočítal ale s tím, že leguán se obojkem protáhne a uteče do koruny nejbližšího stromu, kde se usadil ve výšce asi 20 metrů a vyhříval se v paprscích zapadajícícho slunce. "Přístup k místu byl velmi komplikovaný, ba přímo nemožný. Navíc se brzy začalo stmívat. Hasiči tak neměli šanci leguána ani spatřit, protože dokonale splynul s okolím díky svému zabarvení," popsala policejní mluvčí Vendula Horáková.

Hasiči se na místo museli vrátit ještě jednou, a to v pondělí před šestou hodinou ráno. Jenže leguánovo zbarvení nedávalo hasičům velkou šanci. Museli tedy vsadit na to, že leguán má rád teplo a když teplota klesne, nikam se nepohne.

Související obsah

"Toho také hasiči využili a s lovem leguána začali na stejném místě jako v neděli po soumraku. A tentokrát byli úspěšní. Ještěr byl skutečně úplně na stejném místě," dodala Horáková.

"Dva hasiči lezci vylezli do koruny stromu a museli ve dvacetimetrové výšce uříznout větev, na které ještěr seděl. Po uříznutí větve leguán spadl i s větví na zem a než se stačil zorientovat, spolu s majitelem jsme ho odchytli," vysvětlil velitel zásahu Petr Brůna.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz