Liják

Monstrózní liják změnil stanici metra v podzemní přístav! VIDEO

Pokaždé, když Prahu zasáhnou povodně, objeví se vtip o tom, jak na druhé nástupiště místo vlaku přijíždí parník ze Štěchovic. Ve španělské metropoli Madridu se ovšem všichni mohli přesvědčit, že je tento vtip realitě blíž, než by se mohlo zdát.

Madrid totiž v pátek odpoledne zasáhly obří průtrže mračen, které uvrhly město do naprostého chaosu. Kvůli nevídaným přívalům vody byla okláněna letadla, rušeny vlaky a auta stála v dlouhých frontách před bleskově zatopenými místy.


Podle agentury Nová Čína na některých místech během dvou hodin spadlo 30 litrů vody na metr čtvereční. O tom, jak neskutečné množství vody Madrid zalilo, svědčí i to, že se některé stanice metra změnily na přístaviště.


Související obsah


Chaos ještě zvýšilo to, že bouře město zasáhla v době, kdy začínala páteční odpolední dopravní špička. Hasiči kvůli lijákům vyjížděli k 270 případům za pouhé dvě hodiny.

Počasí trápí i Francii. V Paříži spadlo za jedinou hodinu skoro 50 milimetrů srážek. Voda zaplavila sklepy, způsobila problémy v dopravě na silnicích a uzavřela některé stanice tamního metra.


A zatímco Francii sužovaly prudké deště, Itálie a západ Spojených států s Kanadou bojují s mohutnými požáry.

pez, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz