Soud

U soudu se složil! Plakal a odmítal vinu, za vraždu tchyně dostal trest

Krajský soud v Liberci v pátek vynesl rozsudek nad Vladimírem Gottfriedem. Za vraždu tchyně by si měl odpykat desetiletý trest. Muž u soudu několikrát plakal a tvrdil, že je nevinný.

V Kravařích žil v domácnosti se svojí manželkou a tchyní. Společně kolem sebe kupili nejrůznější věci a jejich dům se časem změnil ve smetiště.

Gottfried podle sousedů nepracoval a poflakoval se po Kravařích, což mu jeho tchyně často vytýkala. Rodinný rozpočet hlídala sama. Dceři i jejímu muži dávala peníze jen na nutné nákupy.

Dne 10. prosince se ale pohádali. A Gottfried podle soudu vší silou zabodl tchyni nůž do krku. Policistům se přiznal, u soudu ale otočil a tvrdil, že spal a tchyně si nůž do krku vrazila sama. Několikrát se v soudní síni rozplakal.

Související obsah

Podle znalců si ve vazbě zopakoval svoji nevinu tolikrát, až tomu nakonec sám uvěřil. Byl ale jediným, kdo popsal, jak tchyně nahmatává nůž v krku a chce si ho vytáhnout. "Tuto skutečnost nemohl samozřejmě vědět nikdo jiný, než pachatel," řekl žalobce Radim Kadlček.

"Poškozená si to nemohla způsobit z ohledem na charakter zranění, který byl veden velkou intenzitou shora dolů. Nikdo jiný, než obžalovaný v domě nebyl. Dům se zavíral," zhodnotila celou situaci soudkyně Eva Drahotová. Muž by měl jít za brutální čin na 10 let za mříže.

Ivan Berka/ lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz