Týrání

Muž utýral tchyni k smrti! Poléval ji vařící vodou, brutálně ji napadal

Michal Kuka stráví definitivně osm roků ve vězení. Odvolací soud potvrdil verdikt krajského soudu v Hradci Králové. Kuka podle obžaloby utýral matku své přítelkyně, která s nimi žila ve společné domácnosti. Týral ji dva roky a poslední útok z loňského léta seniorka nepřežila.

Michal Kuka se u soudu hájil tím, že své tchyni nikdy neublížil, několik let s ní prý žil v ideální domácnosti. Spolu s nimi bydlela v bytě ještě jeho přítelkyně. Jenže svědci a obžaloba u soudu přinesli důkazy, které mluvily o opaku.

Už v roce 2014 měl Kuka polít své tchyni obličej vařící vodou, fyzicky i psychicky ji týral. Žena musela spát na matraci na zemi v místnosti plné plísně a bez jakéhokoliv topení. Sousedé mluvili o tom, že 68letá žena chodila po vesnici a žebrala o jídlo, lidé jí dávali i oblečení. Její důchod prý dvojice propila.

Vše vyvrcholilo loni v létě, když Kuka starší ženu udeřil dlaní do obličeje a ona spadla na zárubně dveří. Pád jí způsobil vážná vnitřní poranění, i přesto jí dcera ani její partner neposkytli první pomoc ani nezavolali záchrannou službu.

Související obsah

Sanitka nakonec přijela po třech dnech, kdy se zřejmě dcera slitovala. To už ale bylo pozdě, žena po měsíci v nemocnici zemřela. Kuka dostal od Krajského soudu v Hradci Králové osmiletý trest, který teď potvrdil vrchní soud v Praze.

Filip Pultar/epa, TN.cz

K tématu Týrání

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz