útok

Detaily útoku v Egyptě: Terorista na pláž připlaval, cílil na ženy!

Detaily útoku v Egyptě: Terorista na pláž připlaval, cílil na ženy!
Zdroj: Profimedia

Turisty v Egyptě šokoval útok ozbrojeného muže, který na pláži v Hurghadě pobodal šest lidí. Dvě ženy zemřely, mezi dalšími čtyřmi zraněnými je i Češka. Místní média teď zveřejnila podrobnosti útoku.

Muž, který byl ozbrojen dlouhým nožem, zřejmě do turistického resortu připlaval z veřejné pláže. Podle portálu Daily Mirror, který se odvolává na egyptská média, se pak na soukromé pláži zaměřoval na ženy.

Někteří svědkové dokonce tvrdí, že odháněl pracovníky hotelu se slovy: "Běžte pryč. Egypťany nechci, vy nejste cílem!" Poté, co pobodal šest lidí, se podle médií snažil z místa činu uplavat. To se mu ale nepovedlo - zadrželi ho zaměstnanci hotelu.

Portál Daily Mirror zveřejnil fotografie, které mají zajatého teroristu ukazovat. Na jedné z nich leží mladý muž na pláži, ruce má svázané za zády, kolem něj stojí několik lidí. Na další sedí ve vozíku, který se používá na převážení zavazadel, ruce přišlápnuté neznámým člověkem.

Útočník, který byl zadržen, byl identifikován jako osmadvacetiletý Abdar Rahmán Šams Dín z provincie Kafr aš-Šajch v deltě Nilu. Egyptské ministerstvo vnitra o motivu jeho činu zatím neposkytlo detaily.

Zmatek byl také při identifikaci obětí a zraněných. Podle prvotních zpráv měly být mrtvé dvě ukrajinské turistky, poté se ale ukázalo, že oběťmi jsou Němky.

Mezi zraněnými jsou údajně dvě Arménky, ale také jedna Češka. Totožnost posledního raněného zatím není známa. "Jedna Češka (36 let) utrpěla lehké zranění na noze. Je v místní nemocnici, kde ji v následujících hodinách navštíví diplomat z české ambasády v Káhiře," uvedlo ministerstvo na twitteru.

Žena bude podle rezortu převezena do Káhiry k dalšímu vyšetření. Z Hurgady bude do egyptské metropole přepraven také její přítel s dítětem, oba ubytuje český zastupitelský úřad.

Podle agentury Reuters jsou mezi zraněnými dva čeští občané. To potvrdil také egyptský generálmajor Muhamad Hamzáví, který má na starosti bezpečnost oblasti u Rudého moře. České ministerstvo však nemá o druhém zraněném Čechovi žádné informace.


Podívejte se na reportáž TV Nova o útoku:

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz