útok

V Londýně znovu útočili muži s kyselinou! Poleptaných už je 6

V Londýně znovu útočili muži s kyselinou! Poleptaných už je 6
Zdroj: Profimedia

V Londýně znovu útočili muži na mopedu, kteří polévali lidi kyselinou. Tentokrát zasáhli cyklistu, kterému se pokusili ukrást moped. V noci na pátek přitom dvojice výtržníků zaútočila pětkrát během 90 minut.

K útoku došlo tentokrát na východě Londýna, informoval portál Daily Mail. Asi 25letý mladík jel v pátek kolem páté hodiny odpoledne ulicí Ballards Road, když uviděl dvojici na mopedu, která se k němu blížila.

Když se míjeli, stříkla dvojice muži do obličeje neznámou látku. Pak se pokusili ukrást jeho moped, což se jim nepovedlo. Zraněného mladíka odvezli záchranáři do nemocnice. Měl by být zraněn jen lehce, nebude mít doživotní následky.

To se ale nedá říct o muži, kterého dvojice útočníků polila žíravinou v noci na pátek. Muži na malé motorce zaútočili na jiného řidiče v londýnské čtvrti Hackney a ukradli mu moped. O 20 minut později napadli dalšího člověka, v průběhu hodiny zaútočili ještě na další čtyři lidi.

Související obsah

Jednoho z útočníků policie zadržela. Není proto jasné, zda novější útok mají na svědomí napodobitelé, nebo si původní pachatel našel jiného komplice. Počet útoků kyselinou podle kriminalistů stále narůstá - dá se totiž levně koupit a není nelegální.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz