Donald Trump

"Trump odstoupí, aby nešel do vězení," tvrdí poradce prezidentů!

"Trump odstoupí, aby nešel do vězení," tvrdí poradce prezidentů!
Zdroj: Profimedia

Americký prezident Donald Trump rezignuje, aby zachránil své děti i sám sebe před vězením. Myslí si to uznávaný profesor práva z prestižní Kolumbijské univerzity. Trump čelí obrovskému skandálu poté, co jeho syn přiznal, že byl před volbami v kontaktu s právničkou napojenou na Rusko.

Jednou z možností, jak politická a ústavní krize ve Spojených státech skončí, je podle profesora Philipa Bobbitta impeachment. K tomu ale zřejmě nebude muset dojít, Trump se vzdá funkce sám, píše Bobbitt pro list Evening Standard.

"Nejpravděpodobnější možností se jeví ta, že prezident odstoupí. Jeho rezignace přijde poté, co začnou vyšetřovatelé stíhat jeho děti kvůli různým zločinům. Ať už byly jeho politické cíle jakékoliv, vždy bylo jasné, že chce vytvořit vládnoucí dynastii," uvedl Bobbitt.

Donald Trump podle něj rezignuje právě proto, aby tento sen zachránil - a zároveň zabránil tomu, aby jeho děti (nebo on sám) šli do vězení. "Rezignace, ať už se zdá jakkoliv vzdálená, by byla nejlepší volbou," tvrdí právník ve svém komentáři.

Pokud by naopak došlo k impeachmentu, bude to podle Bobbitta spíše kvůli úplatkářství, než stykům s Ruskem a pokusu o ovlivnění vyšetřování FBI. "Když mu šéf FBI James Comey řekl, že by rád zůstal ve své funkci, odpověděl, že 'o tom popřemýšlí', a nadhodil téma ukončení vyšetřování ohledně Ruska. To se dá považovat za úplatek," píše profesor.

 

Související obsah

Zatím největší skandál vyvolal v souvislosti s vyšetřováním, zda Rusové neovlivnili americké prezidentské volby, sám Donald Trump mladší. Ten totiž přiznal, že se sešel s ruskou právničkou, napojenou na Kreml. Žena mu měla nabízet kompromitující materiály na Trumpovu protikandidátku Hillary Clintonovou.

Profesor Philip Bobbit je uznávaný advokát a odborník na ústavní právo. Pyšní se tituly z prestižních univerzit Yale, Harvard a Princeton, právo vyučuje na Kolumbijské univerzitě. Pracoval také jako poradce několika prezidentů.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz