česnek

Špatná zpráva! Český česnek kvůli suchu podraží. Kolik za něj dáme?

Český česnek zřejmě opět podraží, a to už tak ho v obchodech téměř neseženete. Letošní úroda je ještě menší než v loňském roce. Může za to nejen sucho, ale například krupobití.

Česnek - v kuchyni ho využívá snad každý a jeho nákup se často prodraží, na trhu je ho totiž málo, a tak se často falšuje. Letos ho navíc kvůli suchu a krupobití bude ještě méně. Informují o tom úterní Hospodářské noviny.

Zemědělci právě sklidili jarní odrůdy česneku a začínají počítat ztráty. Prozatím to vypadá, že česneku je o 20 procent méně než v minulém roce. Pozdní odrůdy se začínají sklízet začátkem srpna, teprve potom se uvidí, o kolik český česnek letos podraží.

Podle pěstitelů by ale situace mohla být lepší než u jarních odrůd. Ty pozdní totiž suchem tolik netrpěly. Přesto ale očekávají, že ceny česneku půjdou nahoru. Na začátku prázdnin se jeho cena pohybovala kolem 140 korun za kilogram, prodejci ale uvažují o zdražení o desítky korun.

Související obsah

Český česnek je mnohem výraznější a při vaření ho spotřebujete mnohem méně. Odborníci proto radí si k česneku při jeho nákupu raději přičichnout a ujistit se, zda je vůně dostatečně výrazná.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu česnek

Jaké problémy mohou u grilování nastat? Na tohle si dejte pozor!

Jaké problémy mohou u grilování nastat? Na tohle si dejte pozor!

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz