Zmlácení

Podnikatel žárlil na partnera své ex. Měl zaplatit muže, aby ho zbili!

Ústecký krajský soud začal řešit případ podnikatele, který podle obžaloby najal partu mužů na to, aby napadli jeho soka v lásce. Stalo se to loni v září na Děčínsku. Obžalovaný měl mužům, kteří zbili partnera jeho bývalé přítelkyně, dát asi 70 tisíc korun. Celé skupině teď hrozí až 12 let vězení.

Martin Malý podle obžaloby neunesl rozchod se svou přítelkyní. Neustále měl kontaktovat jejího současného přítele a žádat ho, aby se s ní přestal vídat. Po čase mu ale zřejmě došla trpělivost a měl si najmout několik mužů, aby partnera jeho bývalé přítelkyně napadli.

Podle žalobkyně za ním přišli na stavbu, kde pracoval s bagrem, tam ho pak měli napadnout baseballovými pálkami a železnými tyčemi. Po napadení muž skončil s vážnými zraněními v nemocnici.

"Na všechny obžalované byla podána obžaloba pro těžké ublížení na zdraví. Obžalovaný Malý figuruje jako organizátor, protože najal obžalovaného Soukupa, aby našel další obžalované, kteří napadení poškozeného Hanuše zrealizovali. Malý pak těm ostatním poskytl finanční odměnu," tvrdí státní zástupkyně Lenka Letáčková.

Související obsah

Vyinkasovat za to měli okolo 70 tisíc. U soudu se někteří částečně doznali, prý ale nechtěli nikomu ublížit a muže šli jen postrašit. Podle žalobkyně ale navíc ještě vyhrožovali bývalé partnerce Malého, že pokud se k němu nevrátí, bude mít problémy. Rozsudek by mohl padnout ještě tento týden.

Martin Kočárek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz