Týrání

Zoufalý telefonát na linku důvěry: Máma nás bije bičem, zabije nás!

Zoufalý telefonát na linku důvěry: Máma nás bije bičem, zabije nás!
Zdroj: Thinkstockphotos

Dětství jako z hororu - tak by se dal popsat život sourozenců z okresu Myjava na Slovensku. Podle policie měla matka Ivana (42) nutit svých šest dětí těžce pracovat v lese a odpírala jim jídlo. Podle výpovědi sousedky bila železnou tyčí a řetězy. Informuje o tom deník Nový čas.

Šest sourozenců, jeden společný těžký osud. Peter (17), Richard (16), Vladimír (14), Veronika (12), Jožko (8) a Mojmír (6) žili s matkou Ivanou v domku nedaleko lesa. Co se dělo za jeho zdmi, je jako z hororu. Podle vyprávění sousedky Silvie matka děti brutálně mlátila, nutila je i několik hodin denně načerno otročit v lese a nedostávaly pořádně najíst, píše Nový čas.

Jednoho dne ale děti řekly dost a Richard utekl k sousedům, kterým všechno řekl. Společně pak zavolali na linku důvěry. Takové peklo jako oni zažilo jen málokteré dítě. Richard dispečerům tvrdil, že doslova bojují o život. On sám by prý raději spáchal trestný čin a šel do vězení, než aby se vrátil domů.

Sociálka neváhala a o dva dny později do domu naběhla. Jenže světe div se, nic špatného nezjistila. Na dětech nebyly patrné známky týrání a ani ve škole či u lékařů neměli s rodinou žádný problém. Děti se ale nehodlaly vzdát a když byly o pár dní později samy doma, zavolaly policii.

Související obsah

Od dětí se pak policie dozvěděla hrůzné detaily z jejich života. Veronika se svěřila, že ji matka bila bičem na koně a v poslední době také pěstmi do zad. "Řekl jsem, ať ji přestane bít, a ona zaútočila i na mě. Bouchla mě dveřmi, dala mi pěstí do tváře a zakousla se mi do ucha," popsal Richard. Matka jim měla vyhrožovat, že je zabije, pokud někomu něco řeknou.

"Když jsem chtěl odejít z domova, nutila mi psychofarmaka, která bere sousedčina dcera na schizofrenii. Vyhrožovala, že když odejdu, dá mi dvojnásobnou dávku," řekl také Richard. Děti nemohly jíst žádné potraviny, které obsahují éčka.

Sourozenci skončili v dětském domově. Matku a nejstaršího syna Petera obvinili z týraní, chlapec měl na ostatní děti vytáhnout nůž. Ženě hrozí až 15 let vězení, synovi polovina.
Týrání dětí mělo začít už před třemi lety, tedy v době, kdy s rodinou žil otec dvou nejmladších dětí Josef (33). Ten si za to odseděl rok a dostal tříletou podmínku. Sociálka prý rodinu od rozvodu sledovala, nikdy si ale nevšimla, že děti týrá také matka.

Související obsah

Starší děti by se mohly vrátit ke svému biologickému otci Mariánovi (55), bude to ale ještě nějakou dobu trvat, deset let se neviděli, protože to Ivana zakazovala. Zbylé děti nejspíš skončí u prarodičů.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz