Afrika

Slavného lva Cecila zabil lovec. Stejný osud potkal i jeho syna!

Slavného lva Cecila zabil lovec. Stejný osud potkal i jeho syna!
Zdroj: Thinkstockphotos

Zubař Walter Palmer z americké Minnesoty zabil v roce 2015 slavného lva Cecila v africkém Zimbabwe. Lev byl velkou atrakcí parku Hwange. Podobný osud potkal i jeho syna Xanda. I toho usmrtil lovec trofejí.

Šestiletého lva Xandu potkal stejný osud, jako jeho otce Cecila. Zvíře zastřelil lovec trofejí v blízkosti parku Hwange. Hlídači našli mrtvé zvíře, které poté identifikovali jako nejstaršího Cecilova syna. "Nemůžeme uvěřit. Byl to ještě mladý lev a měl několik mláďat," oznámil park na svém Facebooku.

"Kdy už to konečně skončí? Kdy se budou moci lvi dožít v přírodě stáří? "ptají se zástupci parku. Smrt Cecila rozšílila miliony lidé po celém světě. Lidé proti zubaři protestovali a odsuzovali ho. Palmer se brání tím, že netušil, jaké zvíře zabil. Už dříve ale byl stíhán za nezákonný lov.

Související obsah

"Než jsem ho zabil, netušil jsem, že lev byl celebritou, že má obojek a vědci jej studují," řekl v místním listu The Star Tribune. Cecila při lovu nejprve odlákal z parku na mršinu, pak je střelil šípem.

Tento způsob má lov legalizovat, protože zvíře není zabito na území parku. Zraněného lva dostihli za 40 hodin a dorazili ho ranou z pušky. Po zastřelení lovec lvu uřezal hlavu a zvíře stáhl. Mršinu našli strážci o několik dní později.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz