Domácí

Vnitřní rozbroje: STAN budou jednat o novém vedení

Vnitřní rozbroje: STAN budou jednat o novém vedení
Zdroj: Profimedia

Někteří členové hnutí Starostů a nezávislých požadují rezignaci svého šéfa Petra Gazdíka. Je to i důsledek rozpadu koalice s Lidovci, kteří s velkou pravděpodobností půjdou do říjnových voleb jako samostatná strana. O změně vedení chtějí starostové jednat v úterý na celostátním výboru. Možnou náhradou za Gazdíka by mohl být prý liberecký hejtman Martin Půta.

Pokud půjdou Starostové do voleb samostatně, pak musí přijít radikální změna ve vedení. To si myslí člen senátu Michael Canov. "Je to můj osobní názor, může zůstat jenom mým osobním, ale já si myslím, že když se na tom kolegové zamyslí, tak to je pro nás opravdu ideální řešení, protože my když do toho půjdem sami, tak mi prostě musíme prorazit tu hranici pěti procent a proto se musí zvolit ten nejlepší z nás," přiblížil Canov.

Svůj návrh chce senátor předložit na jednání celostátního výboru hnutí. To se bude konat tady v poslanecké sněmovně a to už v úterý. Možnou náhradou by podle něho mohl být Martin Půta.

"Rozhodnutí o dalším postupu bude na předsednictvu a celostátním výboru. Svoje návrhy a názory budu s dovolením nejprve diskutovat s kolegy,"sdělil Půta.

Změnu lídra kandidátky nevyloučil ani místopředseda hnutí Vít Rakušan: "My v současné době řešíme, jestli půjdeme samostatně, jestli půjdeme na lidovecké kandidátky a nebavíme se o žádných personáliích a rozhodně odmítám, abychom si cokoliv vzkazovali přes média."

Předseda hnutí ale důvod, proč by měl z postu lídra hnutí odejít nevidí. "Pan Canov není součástí užšího ani širšího vedení Starostů a nezávislých a já jsem svůj mandát lídra a předsedy starostů získal 93 procenty hlasů, nevidím žádný důvod, proč by se něco mělo měnit," myslí si Gazdík.

Pokud by se tak ale stalo, následoval by premiéra Bohuslava Sobotku, který před více než měsícem odstoupil z vedení ČSSD.
 

tn.cz / TV Nova

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz