Rozpálené auto

Pejska nechali v rozpáleném autě! Zachránila ho policie

Ruku v ruce s horkým počasím se množí případy, kdy policie zachraňuje zvířata zanechaná v rozpálených autech. V Pardubicích byl v ohrožení pes a přivolaní strážníci proto chladili vozidlo tak, že přes něj přehodili mokrou deku.

Udýchaný domácí mazlíček na sedadle auta a žena, která to nenechala jen tak - to jsou aktéři případu, který včera zaměstnal pardubickou městskou policii přímo u polikliniky. "Pes je zavřenej v autě přímo na parkovišti pro invalidy. Nevím, jak tomu psovi pomoc, on tady hýká," nahlásila žena na tísňovou linku.

Majitel mu sice nechal pootevřená okénka, ale měření ukazuje, že tenhle počin rozhodně situaci nevyřeší. Kapota auta je rozžhavená na sedmdesát stupňů a uvnitř je ještě větší horko. A ve čtvrtek odpoledne, kdy pes zůstal v autě, panovaly ve městě třicítky

Související obsah

Strážníci vzali deku, zastínili čelní sklo a polévali ji vodou. Pes nebyl v takovém stavu, že by museli ihned rozbít okno. Řidiče našli záhy a vysvětlili mu, že takhle se ke zvířeti chovat nemůže.

Pokud někdo nalezne zvíře v takových problémech, je nejlepší se obrátit na policii. Člověk, který nechá psa v rozpáleném autě, může počítat nejen s pokutou, ale i s trestním stíháním za týrání zvířat.

Petr Brzek/epa, TN.cz

K tématu Rozpálené auto

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz