Domácí

Muž si musí hradit léčbu rakoviny ze svého. VZP nechce platit

Všeobecná zdravotní pojišťovna má problém. Hrozí jí, že bude muset zaplatit dva miliony korun muži, který trpí rakovinou. Jeho rodina se s pojišťovnou soudí a požaduje, aby mu zaplatila léčbu, což VZP odmítá. V pátek případ projednával Městský soud v Praze.

Pojišťovna nechce platit muži kombinovanou léčbu rakoviny, tedy biologickou léčbu v kombinaci s chemoterapií, a tak ji rodina platí ze svého. Už do ní investovala zhruba dva miliony korun. U soudu se domáhá toho, aby jí to VZP proplatila. Toho se ale zatím nedočkala.

"Rozhodnutí Všeobecné zdravotní pojišťovny ze dne 10. 3. 2017 se ruší a věc se vrací žalované k dalšímu řízení," zaznělo u soudu. Pojišťovna se tím tedy bude zabývat znovu.

"Z mé pozice to znamená co nejrychleji pomoct zúřadovat tu agendu. Ze strany lékařů pomoct opět se pokusit dát na stůl co nejpřesnější argumenty pro to, aby pojišťovna panu Červenkovi vyhověla, a ze strany rodiny to je samozřejmě požadavek na sílu osobní i finanční," vysvětlil advokát Ondřej Pecák.

Související obsah

"Plně respektujeme rozhodnutí soudu, který nám uložil znovu přezkoumat žádost," potvrdila otevření případu mluvčí VZP Lucie Krausová. Podle informací advokáta je kombinovaná léčba jediná, která může pacientovi pomoct.

"Takže nevidím vlastně důvod, proč by mu neměla být přiznána úhrada z veřejného zdravotního pojištění," doplnil Pecák. Dnešní soud také rozhodl, že VZP musí muži zaplatit náklady řízení.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz