Hotel

Mirka v chorvatském hotelu zabilo zábradlí, tohle o místě řekli turisti!

Mirka v chorvatském hotelu zabilo zábradlí, tohle o místě řekli turisti!
Zdroj: Hotel Belvedere/profimedia.cz

Hotel Belvedere v chorvatském letovisku Opatija, kde tento týden přišel o život turista z Česka, je v konkursním řízení a po letní sezóně se má prodávat, informuje portál Vijesti.hr. Podle turistů stav budovy není vůbec v pořádku a potřeboval by rozsáhlou rekonstrukci.

Zcela rozpadající se budova, rezavé ploty, špinavé koupelny, beton s trhlinami. I tak hodnotí chorvatský hotel Belvedere návštěvníci na turistickém webu TripAdvisor. Hotel je docela starý a nutně potřebuje renovace. Jak navíc upozorňuje chorvatský portál Vijesti.hr, hotel má být brzy na prodej.

Celý hotelový komplex je podle portálu v konkursním řízení, které už bylo ukončeno. Po letní turistické sezoně by měl tudíž provoz hotelu pod záštitou zadluženého majitele skončit. Je ale otázkou, jestli v takovém stavu mohl být vůbec v provozu a jestli provozovatelé varovali hosty před možným nebezpečím, jako jsou třeba praskliny v betonech, které mohli způsobit i smrt Čecha, který byl v hotelu na dovolené.

Související obsah

Majitelé se brání a tvrdí, že Čech si za svou smrt mohl sám. "Podle zatím dostupných informací si host na balkoně uvázal improvizovanou houpačku z provazů a plátna. Pak na houpačku buď skočil, spadl, nebo někdo skočil na něj... Z nějakého důvodu byl tlak tak silný, že to strhlo betonové zábradlí balkonu, které mu spadlo na hlavu. Muž byl na místě mrtev," tvrdí.

Podle návštěvníků byl ale hotel v tak hrozivém stavu, že by vše mohlo být jinak. "Je to zcela rozpadající se budova," hodnotí budovu turisti. "Majitel se o nic nestará...Pokoje jsou jako ve válečné zóně," dodávají další. Někteří dokonce upozornili i na praskliny v betonu.

Podle policie šlo tak jako tak o nešťastnou náhodu. "Na základě zjištěných skutečností, se český občan zranil, když byl na balkoně jednoho z hotelů Opatije a spadla na něj část betonového, což mělo za následek smrt," prohlásili vyšetřovatelé.
 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz