Zahraničí

Češka pobodaná v Hurghadě je v kritickém stavu, selhávají jí orgány

Vážně zraněná Češka, kterou na pláži ve městě Hurghada pobodal egyptský útočník, je podle ministerstva zahraničí v kritickém stavu, který neumožňuje ani převoz na letiště.

Všichni přítomní lékaři dělají maximum, více pro pacientku ale udělat nemohou. Stav lékaři hodnotí jako multiorgánové selhání.
 

"V tuto chvíli je bohužel pacientka v kritickém stavu, má maximální možnou léčbu, ale není schopna ani převozu na letiště. O rodinu pacientky se stará tým odborníků z vojenského Medevacu a připravují bezpečný návrat blízkých domů. Další rozhodnutí padne zítra," popsal situaci z místa MUDr. Petr Kolouch.

Při léčbě nyní spolupracují tři čeští a čtyři egyptští lékaři, i přes to se zdravotní stav zraněné neustále zhoršuje.

"Konzilium je ve shodě, že v tuto chvíli nelze pro pacientku dělat více. Všichni přítomní lékaři jsou specialisté na urgentní medicínu a intenzivní péči. V celém průběhu léčby a z dostupné dokumentace a reportu vedoucích lékařů nemocnice v tuto chvíli nebylo nalezeno žádné pochybení. Stav hodnotíme jako multiorgánové selhání," doplnil Kolouch.

Související obsah

V kritickém stavu je Češka kvůli brutálnímu útoku, při kterém muž z Egypta pobodal celkem šest žen. Dvě Němky zemřely na místě. Žena z Česka byla hospitalizována s bodnými ranami na nohách a zádech.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz