Češka

Zaorálek znovu píše do Egypta: Chce odškodné a pitevní zprávu!

Zaorálek znovu píše do Egypta: Chce odškodné a pitevní zprávu!
Zdroj: TN.cz

Kvůli úmrtí Češky v Hurghadě poslal ministr zahraničí do Egypta další nótu. Žádá v ní odškodné pro rodinu a zároveň o poskytnutí protokolu z pitvy, kterou provedl egyptský soudní znalec.

"Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek si v poledne předvolal egyptského velvyslance v Praze Abderahmana Salaheldina Abderahmana," uvedla mluvčí ministerstva Karolína Rezková v tiskové zprávě.

Při schůzce předal do Káhiry druhou nótu, ve které apeluje na egyptskou vládu, aby odškodnila rodinu zesnulé Češky. Zároveň žádá o poskytnutí pitevní zprávy. Pitvu ve čtvrtek provedl egyptský soudní znalec.

"Egyptský velvyslanec mi dnes potvrdil, že nám pitevní zprávu poskytne a zároveň přislíbil zasadit se o kompenzaci rodině zesnulé, " sdělil po schůzce Zaorálek. Ten už do Egypta zaslal jednu nótu, v níž žádal o vysvětlení, co přesně se při útoku stalo.

O převozu těla z Egypta už česká diplomacie jedná. Podle posledních zpráv by měly ostatky zemřelé Češky domů dorazit v polovině příštího týdne. Aby se tak stalo, musí se totiž zařídit mnoho věcí.

Související obsah

Zaorálek zároveň uvedl, že se plánuje sejít s rodinou zesnulé v nejbližších dnech. "Na schůzce chce rodinu informovat o všech krocích, které MZV ČR v souvislosti s tímto případem podniká," doplnila mluvčí v oficiálním prohlášení.

Šestatřicetiletá Češka zemřela ve čtvrtek v káhirské nemocnici. Den předtím upadla do stavu klinické smrti a naživu ji držely jen přístroje. Podle lékařů se u ní rozvinulo multiorgánové selhání, jinak úřady mluvily o "lehkých zraněních". Ta utrpěla při útoku na pláži v Hurghadě 14. července odpoledne. Více o útoku zde.

Reportáž TV Nova:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz