Domácí

Evropou se žene extrémní vlna vedra! V Česku už platí výstraha

Evropou se žene extrémní vlna vedra! V Česku už platí výstraha
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Přes Evropu se žene extrémní vlna vedra, která se bude postupně šířit od jihu na jihovýchod. Nad Balkánským poloostrovem vydrží vedro i přes příští víkend. V Itálii a nad Balkánem bude podle portálu Severe Weather Europe přes 40 °C, v Česku se má teplota vyšplhat na 37 °C. Už pro neděli vyhlásili meteorologové výstrahu před vysokými teplotami.

Od víkendu se z jihu Evropy šíří extrémní vlna veder, už v pondělí budou teploty v mnoha evropských zemích vysoko nad 30 °C. Horko se postupně rozšíří do střední a jihovýchodní Evropy a vydrží celý týden.

Ušetřena nebude ani Česká republika, zejména na jihu a východě našeho území se očekávají teploty nad tropickou třicítkou, největší vedro bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v úterý, kdy může být i 37 °C.

I během nocí budou v příštím týdnu panovat příjemné teploty, v noci na středu bude kolem 17 až 21 °C. Během veder se budou podle ČHMÚ objevovat bouřky.

Už v neděli odpoledne vydal ČHMÚ výstrahu před vysokými teplotami v celé České republice. Varování je zatím platné jen do pondělního večera, je pravděpodobné, že se bude výstraha postupně aktualizovat.

Počasí se během posledních týdnů velmi rychle mění, po dlouhém suchu a vedru přišly do Česka intenzivní bouře, objevoval se přívalový déšť a kroupy.

Související obsah

Meteorologové museli vyhlásit dokonce výstrahu před povodněmi, relativně krátké ochlazení teď vystřídá extrémní vedro.

Reportáž TV Nova lijácích v minulém týdnu můžete sledovat zde:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ÚŽASNÝ TIP: Trápí vás v létě tření stehen o sebe? Vyřeší to jedna věc, kterou máte doma a stojí pár korun!

VELKÝ PROBLÉM: Nemůžete v létě usnout, protože je vám horko? Máme skvělé řešení!

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz