Autobus

Nacionalisty rozzuřila fotka "žen v burkách", má ale jeden háček

Nacionalisty rozzuřila fotka "žen v burkách", má ale jeden háček
Zdroj: facebook

Norsko pobavila debata, která se rozhořela v nacionalisticky orientované facebookové skupině Fedrelandet viktigst (Vlast na prvním místě). Jeden uživatel do skupiny nahrál fotku "autobusu plného žen v burkách".Odpůrce islámu pořádně rozzuřila. Nicméně není vše, jak se na první pohled zdá.

Obrázek totiž do skupiny zjevně nahrál nějaký vtipálek. Není na něm autobus plný žen v tradičním islámském oděvu, ale pouze prázdná sedadla autobusu v norské metropoli Oslu.

Toho si ale diskutující nevšimli a scénu označili za "strašidelnou", "tragickou", nebo "děsivou", uvedl list thelocal.no, který na případ upozornil. Diskutující psali, že by z takového autobusu vystoupili, protože ženy mohou pod tradičním muslimským oděvem skrývat zbraň nebo bombu.

"To vypadá děsivě a mělo by to být zakázané! Nevíte, kdo se pod tím skrývá. Mohli by to být ozbrojení teroristé!" bojí se jeden diskutující. "Vyžeňte je z naší země! Vypadají jako složený deštník. Žijeme v děsivé době," píše další

"Myslel jsem, že to tu takhle bude vypadat v roce 2050, ale už se to děje teď!" přidává se další člen skupiny.

Související obsah

Na případ upozornil Sindre Beyer, který diskuzi v uzavřené skupině vyfotil a zveřejnil. "Co se stane, když dáte fotku prázdných sedadel v autobuse do nechutné facebookové skupiny, a každý si myslí, že jsou to ženy v burkách?" napsal Beyer v příspěvku, který sdílely tisíce uživatelů.

"Když už myslím, že mě v té skupině nic nepřekvapí, tak se jim to povede," komentoval Beyerovo odhalení jeden z diskutujících.

"Já jsem asi testem prošel, protože jsem tam na první pohled viděl skupinu Darth Vaderu," dodává další s odkazem na slavnou postavu z Hvězdných válek.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz