Městská policie

Matka volala na zfetovaného syna strážníky, jednomu dal pěstí

K zoufalství dohnal jednu ženu z Prahy její nezbedný syn. Přestože jej kvůli drogám před 3 roky vyhodila, vzala jej před měsícem zpátky domů. Čtyřiadvacetiletý mladík ale začal vlastní matku napadat. Když přijeli strážníci, jednoho z nich agresivní mladík zfackoval. Hlídka na něj musela použít pepřový sprej.

"Mám strach, mám doma zfetovaného syna. Mám strach jít domů a nemůžu ho dostat z bytu," volala žena na linku 156. Mladíka před třemi roky vyhodila, teď jej ale vzala zpátky, mladík ovšem ženu napadl. Poprosila proto strážníky, aby muže vykázali z bytu.

"Žena na strážníky čekala před domem a požádala, aby ji doprovodili do bytu. Zde se nacházel její čtyřiadvacetiletý syn zjevně pod vlivem omamných a návykových látek. Hlídce se s ním podařilo navázat komunikaci a vyvést ho z bytu na chodbu. Zde však již bylo další jednání s ním velmi obtížné," uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Strážníci mladíka opakovaně vyzývali, aby z domu odešel, ten ale blábolil nesmysly a vyhrožoval. "Mám tě vypnout a půjdu si sednout? Vypnu ho a půjdu do cely! Dám mu facku a dáte mi pouta, OK?" říkal strážníkům mladík.

Související obsah

Znenadání pak jednoho ze strážníků udeřil, podle mluvčí přímo pěstí do obličeje, druhý člen hlídky se na mladíka vrhnul a srazil ho na zem "Protože však stále kladl aktivní odpor, byl navíc použit i slzotvorný sprej," doplnila mluvčí strážníků.

Na místo museli vyrazit záchranáři, kteří agresora i strážníky zasažené slzným sprejem ošetřili. Mladíka pak hlídka předala policii.

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz