Kostel

Kostel měli mladíci podpálit při oslavě narozenin! Použili benzín

Kostel měli mladíci podpálit při oslavě narozenin! Použili benzín
Zdroj: TV Nova

Unikátní kostel v Třinci - Gutech měla minulý týden podpálit trojice mladíků při oslavě narozenin. Podle informací TV Nova použili šest litrů benzínu. Dva ze žhářů už jsou ve vazbě, třetího policie stíhá na svobodě.

Celkem šest litrů benzínu mělo stačit trojici žhářů na to, aby zapálili historický kostel v Třinci - Gutech. TV Nova to potvrdil zdroj obeznámený s vyšetřováním s tím, že dva mladíci byli plnoletí, třetí měl 18. narozeniny den po incidentu.

Právě oslava podle neověřených zpráv trojici nabudila a vyprovokala k činu. Historicky významný kostel mladíci podpálili. Škoda byla vyčíslena na zhruba 50 milionů korun. Po shromáždění důkazů zahájil vrchní komisař trestní stíhání tří lidí.

"Pachatelům trestného činu obecného ohrožení hrozí trest odnětí svobody až na 15 let. Dva obviněné vzal soud do vazby, třetí obviněný je stíhán na svobodě. Vyšetřování okolností tohoto zločinu pokračuje dalšími úkony," sdělila policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Související obsah

Benzín dovezli autem

Benzín měli žháři na místo dovézt autem, které si pořídili už o den dříve. Hořlavinu mladíci nalili na stěny kostela a škrtli zápalkou. Jak se  kriminalistům podařilo trojici vypátrat, není jasné. Pravděpodobně jim ale pomohl právě řidič. Jako jediný je totiž vyšetřován na svobodě.

Vyhlásili sbírku

Radní města Třinec v pondělí rozhodli o vyhlášení veřejné sbírky na obnovu veřejného kostela ze 16. století. Sbírku město vyhlásí ve středu, v úterý ji ale musí ještě schválit kraj.

Podívejte se na reportáž:

Jan Socha/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz