Jiří Kajínek

Kajínek znovu u soudu v Plzni! Celé hodiny zkoumal svůj spis

Kajínek znovu u soudu v Plzni! Celé hodiny zkoumal svůj spis
Zdroj: ČTK

Jiří Kajínek strávil několik hodin u soudu. Neseděl však na lavici pro obžalované, ale podrobně zkoumal svůj spis. Zřejmě se chystá na obnovu procesu, o které mluvil už po propuštění z vězení.

O páteční nevšední návštěvě u Krajského soudu v Plzni informoval portál Lidovky.cz. Že si byl prostudovat svůj spis, potvrdil i sám Jiří Kajínek. "Nepopírám, že jsem byl u krajského soudu podívat se do toho spisu. Informaci, kterou jste získal, je správná," sdělil portálu.

Právě plzeňský soud poslal Kajínka v červnu 1998 na doživotí za mříže. Podle rozsudku zastřelil několika ranami podnikatele Štefana Jandu i jeho ochránce Juliána Pokoše a pokusil se zabít také Pokošova bratra Vojtěcha.

Kajínek ale od začátku procesu tvrdí, že je nevinný. Snažil se to prokázat i z vězení, odkud několikrát žádal o obnovu procesu. To ale příslušný soud pokaždé odmítl. Kajínek by totiž musel přijít s novými důkazy, které by opravdu mohly zvrátit původní rozhodnutí.

O tom, že bude chtít proces znovu otevřít, mluvil nejznámější český vězeň i na svobodě. "Můj postoj je stále stejný, tam není co měnit. Věříme tomu, že se dopracujeme k obnově řízení, to je můj cíl," uvedl v rozhovoru pro TN.cz.

Související obsah

Tomu by napovídalo i Kajínkovo studium spisu, který prý viděl poprvé od verdiktu. Soud ale zatím žádný takový podnět nedostal. "Návrh na obnovu řízení nebo jiný návrh v dotčené věci podán nebyl," prohlásil pro portál předseda plzeňského krajského soudu Miloslav Sedláček.

Prezident Miloš Zeman omilostnil Jiřího Kajínka 23. května 2017, prominul mu zbytek doživotního trestu. Z Kajínka se tak stala velká celebrita, novináři ho pronásledovali na každém kroku. V poslední době ale prý odsouzený vrah pracuje na novém projektu, a tak o něm není skoro slyšet.

Rozhovor s Jiřím Kajínkem dva měsíce po propuštění z vězení:


ČTĚTE TAKÉ:

Tatiana Vilhelmová: Jsem šťastná, že hraji v Kajínkovi

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz