Cyklista

Cyklista skončil v předním skle auta, kolo je napůl. Bojuje o život

Včera v podvečer zaměstnala záchranáře vážná nehoda u Živanic na Pardubicku. Podle policie tam řidič v osobním autě nedal přednost cyklistovi. Ten je ve vážném stavu v nemocnici a lékaři ho ihned po nehodě uvedli do umělého spánku.

Zatáčka s křižovatkou za obcí, kde se nehoda stala, je známá spíš kvůli nehodám kamionů, které do ní najedou příliš rychle. Teď tam ovšem zůstal na zemi ležet cyklista. Zdravotníci z vrtulníku, kteří na místě přistáli po pár minutách, ho začali okamžitě zachraňovat.

Cyklista skončil v okně osobního automobilu, pavouk na čelním skle je důkazem, jak silný střet to musel být. Závodní kolo je v půli zlomené a zatímco se řidiči nic nestalo, cyklistu lékaři uvedli do umělého spánku.

"U 60letého řidiče byla dechová zkouška negativní, u 51letého muže na kole čekáme na odběr krve v nemocnici," uvedla mluvčí policie Markéta Janovská.

Související obsah

Podle policie je pravděpodobným viníkem muž za volantem osobního auta, který cyklistovi při sjíždění na vedlejší silnici zřejmě nedal přednost. Zraněný muž leží ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Nejbližší hodiny ukážou, jak se jeho zdravotní stav bude vyvíjet. Škody jdou do desítek tisíc korun.

mom/Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz