Honička

VIDEO šílené honičky: Zfetovaný řidič ujížděl a naboural několik aut!

Policisté zveřejnili záběry z honičky pražskými ulicemi, kde pronásledovali zfetovaného řidiče se zákazem řízení. Několikrát se jen zázrakem vyhnul srážce a jeho jízda skončila až na Povltavské, kde naboural několik aut. Kromě něj se naštěstí nikdo nezranil.

Byla to honička jako z hollywoodského trháku. A měla všechno - kradené auto, zfetovaného řidiče i infarktové scény, kdy ke srážce scházelo jen málo. Až na poničená auta se ale naštěstí nikomu kromě pronásledovaného řidiče nic nestalo.

Záběry středeční honičky, které zveřejnila policie, začínají u křižovatky Prosecká. Policisté si všimnou kradeného auta i podezřelého chování řidiče, který okamžitě po zapnutí majáků začne ujíždět. Přes slepou ulici a po chodníku nakonec dojede zpět k Prosecké.

Tam zfetovaný řidič porušil hned několik předpisů najednou, když na červenou projel křižovatkou do protisměru a pokračoval Povltavskou. Tam nakonec jeho jízda skončila, když kličkoval mezi auty, několik jich naboural a pak se i zranil.

Související obsah

"Při posledním střetu zůstalo jeho vozidlo nepojízdné a policisté řidiče zadrželi. To se neobešlo bez použití donucovacích prostředků, jelikož byl muž agresivní a bránil se," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Test na drogy ukázal, že je řidič pod vlivem amfetaminu.

Záchranáři ho převezli do nemocnice, noc strávil v policejní cele. "Zadržený je pětatřicetiletý osmnáctkrát trestaný muž, který má do září roku 2021 vyslovený zákaz řízení motorových vozidel," upřesnil Daněk. Policie teď bude vyšetřovat, jestli auto na konci července ukradl právě on. Kromě muže se naštěstí nikdo nezranil.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz