Bydlení

Rodný dům Harryho Pottera je na prodej. Staly se v něm dvě vraždy!

Rodný dům Harryho Pottera je na prodej. Staly se v něm dvě vraždy!
Zdroj: Profimedia

Dům, ve kterém se narodil kouzelník Harry Potter, je na prodej. Nebo alespoň ten, který si pro natáčení posledního dílu populární série vybrali filmaři. Nachází se v Lavenhamu na východě Anglie a chtějí za něj bezmála 28 milionů korun.

V první části posledního dílu o mladém čaroději si filmaři vybrali dům v Lavenhamu jako fiktivní místo narození Harryho Pottera. Nacházel se ve vesničce Godrikův důl a byl také místem, kde zlý lord Voldemort zavraždil Harryho rodiče.

V katalogu realitní agentury je už podruhé během pěti let. Dům se šesti ložnicemi je k mání za 995 tisíc britských liber, což je v přepočtu asi 28 milionů korun. V minulosti patřil rodině De Vere, která byla ve středověku druhou nejbohatší v zemi - hned po té královské, píše BBC.

Související obsah

Domek je jednou z 340 chráněných staveb v Lavenhamu, který je považován za nejlépe zachovalou středověkou vesnici v Anglii. Dům si zachoval dobové prvky, jako jsou masivní dřevěné trámy, nástěnné malby, vzácné kamenné točité schodiště a vyřezávané zábradlí.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz