Windows

Microsoft reaguje na stížnosti po aktualizaci Windows, tohle radí

Microsoft reaguje na stížnosti po aktualizaci Windows, tohle radí
Zdroj: Profimedia

Nedávná aktualizace operačního systému Windows vyvolala mezi některými lidmi bouři, protože nemohli během celé operace používat počítač. Některé to stálo hodiny práce, jiní přišli o nastavení a data. Podle Microsoftu mají uživatelé plnou kontrolu nad systémem, k minimalizování nepříjemných situací má jednoduché doporučení.

Automatické aktualizace systému Windows trápí mnoho uživatelů, při poslední mnohé zaskočil fakt, že počítač nevyžaduje jejich souhlas a s aktualizací začne hned po restartu počítače. Mnozí tak ztratili hodiny práce. Další si stěžovali na změněné nastaven a chybějící data.

Aktualizace jsou nutné pro bezpečnost uživatelů a jejich dat, i když jsou zautomatizovány, lidé mohou počítač nastavit tak, aby byly co nejméně obtěžující.

"S operačním systémem Windows 10 má uživatel i nadále plnou kontrolu nad svým zařízením," potvrzuje mluvčí společnosti Microsoft Jana Rydlová.

Pro minimalizování nevhodných situací doporučuje Microsoft jednoduchou věc. "V Nastavení můžete změnit dobu aktivního používání počítače a upravit možnosti restartování. Aktualizace tak bude provedena v době, kdy vás to nebude omezovat," radí v reakci na stížnosti Rydlová.

Některým aktualizacím se dá také zamezit nastavením objemu dat, která se mohou stáhnout přes Wi-Fi. Windows pak nebude systém aktualizovat, dokud mu to uživatel nepovolí. Tento postup ale může omezit i další aplikace.

Související obsah

"Při restartu se do počítače stáhnou funkční i bezpečnostní aktualizace, díky nimž je počítač účinněji chráněn proti bezpečnostním hrozbám. To je jeden z hlavních důvodů, proč nedoporučujeme aktualizace odkládat," varuje Rydlová před možnou hrozbou.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz