Domácí

Skandál policie: Šéf vyšetřovatelů v tržnici Sapa si jel vlastní kšefty

Velký skandál se řeší u pražské policie. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zadržela vedoucího policejního týmu Regulátor, který se zaměřuje na trestnou činnost v tržnici Sapa. Místo chytání zločinců prý vydělával na organizaci poznávacích prohlídek areálu pro veřejnost. Navíc měl nezákonně získávat informace z policejní databáze. V poutech skončil i jeden z jeho podřízených.

Ve velkotržnici Sapa v pražské Libuši čas od času provedou razii celníci, čas od času se tam objeví policisté. Jde se po pyrotechnice, zkaženém mase, padělcích.

Před pěti lety přišel velký úspěch týmu Regulátor, podařilo se zabavit padělky hodinek za miliardy. Teď ale přišel velký pád. Bylo zahájeno stíhání dvou policistů z Krajského ředitelství policie Hlavního města Prahy.

Pro oba Regulátory si detektivové z generální inspekce přišli minulý čtvrtek přímo do sídla pražské policie. Zůstaly tam po nich jen zapečetěné kanceláře.

Do Sapy chodí exkurze turistů, kteří chtějí poznat zákulisí světa zvaného Malá Hanoj. Organizovat je a vydělávat na nich by ale neměl policista, který tu má chytat zločince. Informace a kontakty, které získával ze zájmového prostředí, kde byl jako úřední osoba, zneužíval ve svůj prospěch.

Související obsah

Dalším jeho prohřeškem má být zneužívání dat z policejních databází. Z toho je obviněn i jeho podřízený. "Oba muži podle našich informací zatím zůstávají dál ve služebním poměru. Vedení pražské policie prý totiž ještě nemělo možnost seznámit se se spisem," reagovala mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Vedoucímu týmu i jeho kolegovi hrozí až pět let vězení. Inspekce navíc zjišťuje, jestli ve spojení Sapa a Regulátoři nebylo "prohnilého" ještě něco dalšího.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz