Hongkong

Český důchodce (63) vezl drogy do Hongkongu, stráví 27 let v cele!

Sedmadvacet let by měl ve vězení strávit třiašedesátiletý Čech, který pašoval do Hongkongu zásilku drog z Brazílie. Země má jedny z nejpřísnějších protidrogových zákonů a muži hrozilo i doživotí. Proti trestu se zřejmě neodvolá, aby urychlil vydání do České republiky.

Informaci o odsouzení českého seniora přinesl zpravodajský web Českého rozhlasu. Odsouzení českého pašeráka potvrdila TN.cz také mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

"Ano, mohu to potvrdit. Byl odsouzen dneska (ve čtvrtek, pozn. red.) v 16 hodin místního času. Shledán vinným byl za pašování drog a dostal trest 27 let nepodmíněně," uvedla Lagronová.

Muže zadrželi policisté 29. června loňského roku na letišti, kam přicestoval z Brazílie se zásilkou 6 kg drog.

Během cesty organizátory informoval o tom, jak jeho cesta pokračuje, což mu přitížilo u soudu, který odmítl uznat, že by o tom, co v kufru veze, nevěděl.

Muž českému konzulovi v Hongkongu řekl, že se proti trestu zřejmě nebude odvolávat, protože by to zpozdilo jeho vydání do České republiky, o což si chce požádat. Podle informací TN.cz má být proti odsouzenému vedeno stíhání také v České republice.

Související obsah

Před odsouzením trávil český pašerák čas v hongkongské vazební věznici. Společnost mu dělal další český senior, kterého na hongkongském letišti zadrželi se zásilkou drog pro změnu z Mexika. I jemu hrozí přísný trest. Termín procesu ovšem doposud nebyl stanoven.

"Je to země, která ty podmínky nemá zas tak špatné. Vzhledem k tomu, že jsou oba staršího věku, tak především ten jeden občan to snášel velmi špatně, hlavně psychicky," řekla letos v březnu TV Nova mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz