SZPI

Kaufland prodával další falšovaný kečup! Nemáte ho doma?

Kaufland prodával další falšovaný kečup! Nemáte ho doma?
Zdroj: SZPI

Inspektoři odhalili další falšovaný kečup! Výrobek značky Benita, který koupíte v síti Kaufland, obsahoval o polovinu méně rajčat, než uváděla etiketa. Jde přitom už o třetí značku kečupu, kterou za poslední měsíc kontroloři nařídili stáhnout z prodeje.

"Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti Kaufland Česká republika v.o.s., aby stáhla z tržní sítě falšovanou potravinu 'Benita Ketchup mild'," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Jde o výrobek s označením data minimální trvanlivosti do 10. 5. 2018, vyrobený v Polsku. Inspektoři zjistili, že kečup obsahuje o polovinu méně rajčat, než uváděl výrobce na etiketě.

"Laboratorní analýza prokázala obsah rajčat v množství 70 g použitých na výrobu 100 g kečupu oproti výrobcem na obalu uvedené informaci, že na přípravu 100 g výrobku bylo použito 140 g rajčat," vysvětlil Kopřiva. Došlo tak ke klamání spotřebitele.

Zdroj: SZPI

Inspektoři proto nařídili společnosti Kaufland neprodleně stáhnout závadnou šarži ze všech poboček v Česku. "Inspekce zahájí s kontrolovanou osobou správní řízení o uložení pokuty," uzavřel mluvčí SZPI.

Související obsah

Za poslední měsíc jde přitom už o třetí šarži kečupu, kterou kontroloři nařídili z obchodů stáhnout. V Kauflandu našli už falšovaný kečup značky K-Classic, v prodejně Lidl zase výrobek "Kania CURRY KETCHUP Mild".

ČTĚTE TAKÉ:

Tady prodávají zkažené jídlo! Jak poznat, že se obchodu máte vyhnout obloukem?
Recept na nejlepší domácí KEČUP!

epa, TN.cz

K tématu SZPI

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz