Domácí

Levné volání v EU? Ministerstvo bude dál platit miliony za roaming

Ministerstvo průmyslu a obchodu stále platí za roamingové služby, které jsou přitom už dva měsíce zadarmo. Úřad s mobilním operátorem totiž podepsal dvoumilionovou smlouvu na telefonní služby včetně zpoplatněného roamingu. Peníze daňových poplatníků jdou tak operátorovi naprosto nepochopitelně.

V polovině června mobilní operátoři částečně zrušili roaming, což znamená, že se volání mezi zeměmi Evropské unie řídí jediným pravidlem, platíte jako byste volali po České republice. Jenže to vypadá, že toto pravidlo nedodržují všichni.

"Pokud já, jako jedna z deseti milionů obyvatel České republiky odjedu za hranice například do Německa a zavolá mi kamarádka, za příchozí hovor neplatím podle nových pravidel už žádný příplatek. Pokud budu ale zaměstnanec ministerstva průmyslu a obchodu, už za příchozí hovor zaplatím a to korunu padesát za tři minuty," přiblížila reportérka TV Nova.

Z peněz daňových poplatníků ministerstvo platí i roaming za data v zahraničí. Za 3 měsíce zaplatí za všechny zaměstnance přes sedm set tisíc korun, jenže právě za roaming další statisíce. Zatímco tak roaming v EU dnes už nikdo neplatí, ministerstvo podepsalo před třemi týdny smlouvu, ve které je jasně řečeno, že za zahraniční služby státní úřad bude platit dál a to v řádu statisíců.

Související obsah

"Ty podmínky pro využívání služeb v Evropské unii jsou u smluv s firemními zákazníky a se státními institucemi trochu odlišné," přiblížila mluvčí společnosti O2 Lucie Pecháčková. Přitom ještě včera ministerstvo tvrdilo, že žádnou smlouvu uzavřenu nemá. Obrátilo až poté, co jsme upozornili na její existenci v registru smluv.

"My jsme podepsali na přechodné období smlouvu na poskytování těchto služeb, ale jde o smlouvu na dobu určitou do té doby, než bude vybrán nový poskytovatel," reagoval František Kotrba, mluvčí Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Roaming tak bude ministerstvo platit minimálně ještě 3 měsíce.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz