Valašské Klobouky

Vystrašený pejsek uvízl v kanále. Zachránili ho až díky klobáse

Vystrašený pejsek uvízl v kanále. Zachránili ho až díky klobáse
Zdroj: HZS Zlínského kraje

Pejskovi, který uvízl v kanalizaci, pomáhali na svobodu hasiči ve Valašských Kloboukách. Pes byl ale hodně vystrašený, a záchrana tak nebyla vůbec jednoduchá. Hasiči ale vymysleli lest!

"O pomoc při záchraně psa, který zůstal uvězněn v kanalizačním potrubí u komunikace, byli profesionální hasiči požádáni před půl čtvrtou odpoledne," uvedl mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil.

Po příjezdu na místo museli hasiči sestoupit do asi tři metry hluboké kanalizační vpusti a pak pokračovat několik dalších metrů odpadovým potrubím až k místu, kde se ve vodě krčil vystrašený pejsek. Hasičů se ale zalekl a dal se na útěk, proto museli změnit taktiku.

Nejprve zachraňovanému odřízli cestu dále do kanalizace a pak použili připravenou tajnou zbraň. "Tajnou zbraní byla domácí klobáska, kterou hasičům dala jedna z místních obyvatelek," vysvětlil mluvčí.

Související obsah

Teprve díky ní se podařilo zvíře zklidnit a odchytit. Pak už stačilo pejska z kanalizace vynést a předat strážníkům, kteří se pustili do hledání majitele. "Záchrana psů není ve službě hasičů nijak ojedinělá, ale odchyt pomocí uzeniny v našem kraji asi nepamatujeme," zakončil Netopil.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz