útok

Tajemný útok na diplomaty: 16 lidí má poškozený sluch a neví proč!

Tajemný útok na diplomaty: 16 lidí má poškozený sluch a neví proč!
Zdroj: Profimedia

Nejméně 16 amerických diplomatů na Kubě muselo čelit útoku neznámého původu, který jim způsobil vážné poškození sluchu. Oznámila to v noci na pátek mluvčí ministerstva zahraničí Spojených států Heather Nauertová.

Obrovské bolesti hlavy, nevolnost, postupná ztráta sluchu. Všechny tyto symptomy vyvolávají akustické útoky na diplomaty americké ambasády v Havaně, informuje britský Daily Mail. Vážné problémy mělo už 16 zástupců za poslední rok, experti ale stále netuší, čemu čelí a co útok způsobuje.

Podle Nauertové jsou i případy, kdy problémy zasáhly i partnerky diplomatů. Vyšetřovatelé už dříve zjistili, že nejméně pět lidí bylo vystaveno útokům pomocí zvukového zařízení nainstalovaného v jejich blízkosti.

Související obsah

Zařízení má vysílat signály o vlnové délce běžně neslyšitelné, které dokážou sluch lidí v bezprostředním okolí vážně poškodit. Případem se zabývá americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Washington také na konci května vykázal z USA dvojici kubánských diplomatů, na veřejnost se ale tato informace dostala až v srpnu.

O incidentech se americké úřady zmínily již dříve, až nyní ale zveřejnily počet postižených. Mluvčí ministerstva zahraničí Heather Nauertová potvrdila, že problémy se mohou objevit ještě u dalších osob, informuje ČTK.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz