Zpátky do školy

Na výbavě pro školáka můžete ušetřit až 1500 Kč! Poradíme jak

Na výbavě pro školáka můžete ušetřit až 1500 Kč! Poradíme jak
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Téměř 1500 korun můžete ušetřit za výbavu pro prvňáčka, pokud budete nakupovat zboží v akci. Vyplývá to z analýzy společnosti Česká distribuční. Porovnávala nabídku školních potřeb, která se pravidelně objevuje v letácích obchodních řetězců ve druhé polovině prázdnin.

Vybavit školáka do první třídy je hodně finančně náročné. Za aktovku, penál, sešity a další nezbytnosti dají rodiče v průměru kolem 3000 korun. Pokud ale budete pozorní, můžete ušetřit bezmála polovinu!

Průměrná sleva, kterou letos řetězce na tento sortiment v letácích nabízejí, dosahuje 31 %. Jak vyplynulo za analýzy, díky výběru zboží z letáků mohou rodiče na základní školní výbavě pro prvňáčka ušetřit 47 % a zaplatit tak jen 1 595 Kč.

"Prodejci se snaží do svých letáků zařazovat kvalitní zboží s co nejatraktivnější cenovkou, a tak je letos modelová výbava prvňáčka nakupovaná podle letáků nejlevnější za celou dobu, co údaje sledujeme," řekl Petr Sikora, ředitel společnosti Česká distribuční. 

Cena modelové výbavy nakoupené podle letáků se oproti loňsku snížila o 280 Kč. Analýza také ukázala, že více než v jiných letech se v nabídce zboží pro nový školní rok objevuje elektronika. Jde zejména o mobily a tablety nebo různé příslušenství.

Nejdražší položku představuje školní aktovka, která se bez slevy může pohybovat i kolem 2 tisíc korun. Zde se ale do kvality rozhodně vyplatí investovat, zejména s ohledem na dobrou ergonomii. Díky výběru z akčních nabídek lze značný obnos ušetřit právě už jen volbou vhodné aktovky. I letos vedou, co se designu týče, motivy z filmů, jako jsou Ledové království, Mimoni, Auta či Spiderman.

Související obsah

"Reálné náklady na školní pomůcky budou pravděpodobně vyšší, než ukazuje modelová výbava. Nároky škol a zejména školáků totiž rok od roku rostou. S širokou nabídkou akčních produktů z letáků, kde se jich objevila během srpna téměř tisícovka, je mnohem snazší udržet náklady na rozumné úrovni," dodal Sikora.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz