Jaxon Buell

Nedávali mu šanci! Chlapeček bez půlky hlavy a mozku oslavil 3 roky

Nedávali mu šanci! Chlapeček bez půlky hlavy a mozku oslavil 3 roky
Zdroj: facebook

Když se malý Jaxon narodil, lékaři mu moc šancí na přežití nedávali. Chybí mu totiž velká část lebky a mozku. Chlapeček ale překvapil nejen je! V pondělí oslavil třetí narozeniny.

Rodiče Jaxona Buella z Floridy na začátku těžké cesty ani nedoufali, že se tohoto dne dožijí. Nepředstavitelné se ale stalo skutečností a i díky nehynoucí lásce a péči chlapci uspořádali už třetí narozeninovou oslavu.

Jaxon se narodil s vzácným syndromem - tzv. anencefalií, která způsobila, že se dítěti nevyvinul centrální nervový systém a chybí mu větší část lebky a mozku. Lékaři matce během těhotenství doporučili, aby šla na potrat, to ale ona odmítla. "Jak bychom se potom dozvěděli, jestli by to třeba nezvládnul?" ptala se tehdy.

Související obsah

A všem ukázala, jak moc se mýlili, když chlapci nechtěli dát ani šanci. Jsou mu už tři roky a podle rodičů ho žít baví! Dokonce se prý zlepšuje i jeho komunikace s okolním světem. O Jaxonovy pokroky se rodiče dělí s téměř půl milionem fanoušků na facebooku.

 
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz